Webseed

Verze z 30. 12. 2018, 23:16, kterou vytvořil Human (diskuse | příspěvky) (z FAQ)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

µTorrent už od v. 1.8 plně podporuje webseed pro samostatný soubor i pro celou složku. Jedná se o další typ distribuce dat, kdy je nahrajete na váš vlastní web (nebo ftp) nebo na takový, který umožňuje přímé stahování. uTorrent pak může stahovat jak od peerů tak přímo z www (ftp).
Zde vám ukážu, jak takový torrent vytvořit.

 • Nahrajeme data na WEB/FTP
  Dejme tomu, že vlastním stránky http://www.stranky.cz, kde si vytvořím adresář "download" pro stažení dat, která chci někomu zpřístupnit pro stažení. Adresa tohoto adresáře je tedy http://www.stranky.cz/download.
  Nahraji data do tohoto adresáře.
 • Vytvoření torrentu
  Vyplním veškeré údaje, jako když vytvářím jakýkoliv jiný torrent. Jakmile to mám vyplněné, kouknu se položku Webseedi. Sem se vyplňuje http/ftp adresa. Pokud vytvářím torrent pouze z jednoho souboru, zadám kompletní cestu k souboru: http://www.stranka.cz/download/Soubor.mp4. Když se jedná o celý adresář/složku, tak do položky Web Seedi: zadám jen cestu, která obsahuje daný adresář: http://www.stranka.cz/download/. Webseedů se dá vytvořit i více a postupně je přidávat. Teď už jen zbývá vytvořit torrent a nahrát ho na tracker ke stažení.
 • Co se děje při stahování torrentu
  µTorrent načte webseedy a peery a začne stahovat. To, co stáhne přes webseed se normálně započítává jako Down i na trackeru, ale UP se uploaderovi nezapočítává. Z toho plyne, že uploader sice nasdílí své torrenty rychleji, ale započítá se mu jen to, co skutečně odeslal ze svého klienta. Další výhoda tohoto je, že leecheři mohou stahovat i když je seeder offline (pokud teda jede dané http/ftp).
uTorrent a Webseed