Reseed, Žádost o reseed

Žádost o reseed je odeslána jako soukromá zpráva PM všem uživatelům, kteří v minulosti stáhli příslušný torrent. Pokud si uživatel takovou žádost přečte a stále disponuje daty torrentu, může je začít znovu odesílat.
Z popsaného principu vyplývá, že procedura není rychlá. Uživatel, který daty data stále má si musí zprávu nejprve přečíst a záleží pak na jeho ochotě, zda je začne znovu odesílat. Žádost tedy nemusí být úspěšná, ale šance stále existuje.
Žádost o reseed je "zpoplatněna" 500 seedbody. Žádost tedy nemůže odeslat někdo, kdo žádné seedbody nemá, protože nikdy nic neodesílal ostatním uživatelům.

Kdy žádat o reseed

Žádost o reseed je vhodné odeslat v případě starších torrentů. které nikdo neseeduje. Tato situace nastává zejména u starších torrentů, které pomalu upadají v zapomnění.

Zdraví torrentu je 92%, počet seederů je 0


Odeslání žádosti o reseed

1) U žádaného torrentu klikneme na tlačítko "Reseed".

Kliknout na "Reseed"


2) Otevře se nové okno s názvem Reseed, do okna zprávy můžeme vyplnit naši úpěnlivou žádost a nakonec klikneme na tlačítko "Odeslat".

Kliknout na "Odeslat"


Nyní je třeba vyčkat několik hodin až dnů, zda naše žádost uspěje a jiný ochotný uživatel nabídne data znovu ke stažení.

Pokud máme data a přejeme si žádosti o reseed vyhovět, můžeme využít návod na reseed dat v uTorrentu.

Hlavní strana
1 Vysvětlení
2 Jak udělám
3 Slovníček
4 Pojmy