Pomalý download oproti možnostem linky

Pomalý download oproti možnostem linky

Zde je vysvětlení stavu, kdy máte sice rychlou linku na internet, ale rychlost stahování torrentu je malá, například pouze 20kB/s, případně nestahujete vůbec, ale seedeři existují.
To může mít několik příčin. V žádném případě nelze očekávat, že budete stahovat na CzT plnou rychlostí.

  • 1. příčina
Torrent, který stahujete je úplná novinka. Jeho velikost je několik GB. Jenže, uploader má maximální možnost rychlosti linky 250kB/s.. a je na něj připojeno dejme tomu 10 leecherů (stahovačů). Takže každý z nich může tahat prům. rychlostí 25kB/s.
Žádné nastavení klienta Vám rychlost nezvýší. Pokud je jich 100 (což je u novinek běžné) pak je rychlost 2,5kB/s. tato nepříjemnost se ale eliminuje tím, že kdo stahuje, také posílá dál. A i když od ostatních, kteří už stáhli jiné části, dostaneš tyto části rychleji, celková průměrná rychlost stažení se maximálně může jen přibližovat rychlosti uploadu Uploadera
  • 2. příčina
Stahujete torrent (nezáleží na stáří) a také Vám jede pomalu.
Podívejte se, zda nemáte omezení na straně uploadu, neboť každý torrent co stahujete současně poskytujete. Pokud máte nastaven upload na 1 (abyste to dále neposílali) stejně tak se bude chovat klient na straně downloadu a zpomalí jej.
Pokud by byl uploaderem aplikován počáteční seed, pak klient zjistí, že neodesíláte a zastaví Vám download.
V Pomalý Up oproti možnosti 1.jpg
  • 3. příčina
Máte torrent, kde je 10 seederů... a nestahujete. Je potřeba se podívat v seznamu torrentů, zda tam je nějaký AKTIV, pravděpodobná příčina je v tom, že budete PASIV a tak se můžete spojit jen s AKTIVEM.
Bude-li 10 seederů pasivů a Vy jste pasiv, nespojíte se.
Tuto příčinu nestahování může eliminovat zprovoznění IPv6 komunikace pomocí "tunelovacího" mechanismu IPv6 provozu přes IPv4 síť - tj. Teredo (Windows), Miredo (Linuxové OS) nebo statické tunelovací mechanismy (použitelné pro MacOS)
  • 4. příčina
Máte torrent, který je třeba starší, tam se může stát, že seedeři mají již upraven max. upload na nějakou rychlost, třeba jen 30kB/s.
Můžete napsat vzkaz do komentáře k torrentu a nebo požádat (máte-li ratio vyšší než 0,69) o reseed pomocí tlačítka, pokud je vidět, že uznáváte zásady P2P sítě, určitě Vám někdo vyhoví a torrent pustí.
  • 5. příčina
Máte v klientovi nastaveno, že chcete kódovat přenos a nepovolujete nekódovaná spojení. Nicméně tak 50% na 50% uživatelů CzT to nemá zapojeno. Toto je v nastavení pro utorrent.
V Pomalý Up oproti možnosti 2 kodování.jpg
  • 6. příčina
Když Vám nejede vůbec ani stahování ani seed, zkuste se zamyslet, jestli nemáte neakceptovaného klienta, který se na tracker vůbec nepřipojí, není zakázaným klientem (BitComet, BitLord, BitSpirit atd. - tito klienti nedodržují bittorrent protokol a odesílají špatné údaje na tracker).
Můžou to způsobovat i poslední verze µTorrent a BitTorrent, které špatně komunikují s trackerem (µTorrent - verze vyšší než 2.2.1, BitTorrent - verze vyšší, než 7.2.1).
  • 7. příčina
Stahujete a odesíláte moc dat najednou...klient, router nebo připojení nezvládá množství komunikace / administrace torrentů současně.
Omezte si rychlost uploadu na 80 až 85% maximální rychlosti linky. Rychlost zjistíte některým z testů na internetu, například speedtest.net - Test rychlosti připojení.
Připojení testujte bez spuštěného klienta, jiného stahování a další činnosti na internetu, jinak může být výsledek zkreslený.
Testy ukazují výsledek v Mbit/s, do klienta se rychlost nastavuje MB/s (kB/s). Mbit/s a MBajt/s jsou jiné jednotky a to je potřeba přepočítat.
  • 8. příčina
čekací doba - Aktivovaný účet: Jakmile ratio klesne pod 0.2, bude se uplatňovat čekací doba a to ve výši až 7 dnů v závislosti na ratiu.
Příklady:
Moje ratio je 0.15 => čekací doba je 1 den a 18 hodin
Moje ratio je nad 0.2 => nečekám na žádný torrent
  • 9. příčina
Poskytovatel Vám může snížit rychlost, když překročíte určitý objem dat - aplikuje tzv. FUP (Fair Upload Policy). FUP se počítá jako součet na straně downloadu a uploadu. Po jeho aplikaci dojde k rapidnímu snížení rychlosti připojení.

Závěrem, nezakládejte kvůli tomuto vlákno.
Pokud nemůžete požádat o reseed s ohledem na ratio, je to tak, že to tak mělo být.
Než si začnete stěžovat na nefunkčnost trackeru, zamyslete se nad tím, jak vy sami seedujete torrenty.

Inu jak se do P2P sítě volá, tak se z ní také ozývá.

Pomalý download oproti možnostem linky
Hlavní strana
1 Vysvětlení
2 Jak udělám
3 Slovníček
4 Pojmy