Co je to pid a jak souvisí s announcí?
Co je počáteční seed?


Co je to pid a jak souvisí s announcí

PID je jednoznačný identifikátor uživatele trackeru. Najdete jej, když kliknete na torrent pravým tlačítkem a otevřete vlastnosti torrentu.

vysv0301_1.jpg

První část http://announce2.cztorrent.net/announce.php? mají všichni uživatelé CZT stejnou a odlišují se tím, co mají napsáno dále, tedy PID
http://announce2.cztorrent.net/announce.php?pid=dgjtpee7361rjhq6dttq22y4k67bm3gq. Tento údaj nikam nepiště na forech, mohlo by dojít k zneužití. Uvedený PID je jeden z účtů katergorie GUEST.

PID je důležitý proto, aby zaznamenával všechna data, která stáhnete a odešlete. Podle toho se pak počítá ratio.

POZOR!!!

Pokud jste začali stahovat jako GUEST, pak po registraci nezpomeňte změnit PID ve všech torrentech, jinak by se Vám nezapočítával upload. Nejlépe bude po registraci si stáhnout jeden torrent, z něj vzít celou announci s PIDem a nakopírovat do všech torrentů.

takhle by měla vypadat announce s PIDem v klientu (zatím aktuální verze 9.2.2009)

vysv0301_2.jpg

ta z obrázku je ssl zabezpečená ... nejsi-li VIP nebo UPLOADER..začíná http:// na místo https://

Co je počáteční seed??

Co je počáteční seed??
Počáteční Seed (Initial Seeding, Super Seeding): Metoda seedování, která snižuje zatížení prvního seedera. Při normální metodě seedování tento seeder běžně uploaduje do swarmu 150% až 200% dat obsahu torrentu než nějaký jiný peer získá kompletní kopii celého obsahu souborů torrentu a stane se dalším seederem. Při počátečním seedování tento seeder odešle každou část dat jen jednou a tak ostatní peeři si tyto části už musí sdílet jen sami mezi sebou. A tak první seeder odešle zpravidla jen 100% až 105% dat (v závislosti na hashfail). Počáteční seedování nemusí nezbytně znamenat zvýšení rychlosti uploadu nebo snížení seedovacího času. Tato funkce smí být použita jen pokud jste jediným seederem a pokud jsou ke swarmu připojeni alespoň další dva peeři. Počáteční seedování nepoužívejte, pokud máte vysokou rychlost uploadu, nebo pokud swarmu obsahuje zafirewallované peery (ti mají menší propojitelnost s ostatními peery).

Co to znamená česky ??
V případě, že máte pomalou linku pro upload (např. 30 kB/s) a hodláte uploadovat film třeba v DVD (4,5GB) pak se doporučuje využít této funkce. Počáteční seed si vynucuje další sdílení. Tím pádem Vám ostatní pomáhají se seedem. Kdo stahuje a nepouští dál..škrtí upload.. ten od Vás nestáhne.

Základní podmínky použití:
1. Jste jediný seeder.
2. Existují minimálně alespoň 2 leecheři. Pokud jste pasiv, tak potřebujete minimálně 1 aktivního leechera.
3. Počáteční seed použijte do maximálního ratia 1, doporučuji 0,8.
4. Je potřeba občas kontrolovat, zda se opravdu stahuje..občas pustíte seed normálně.
5. Je potřeba sledovat vývoj seedu vašeho torrentu.

Tímto postupem můžete "protlačit" torrent o něco rychleji.

Příklad:
Když máte pomalou linku a máte deset leecherů, vaše max.rychlost se dělí 10ti..tedy v našem případě na 3 kB/s. To je rychlost naprd. V tomto případě se může stát, že při vašem ratiu 1 u torrentu bude mít každý z 10ti pouze 10% a to je taky naprd. Pomocí počátečního seedu se dá tento fakt eliminovat, protože se vyžaduje sdílení torrentu dle principu p2p sítě.

Závěrem:
Počáteční seed není samospásný.
Počáteční seed nevyužívejte u rychlé linky, postrádá to smysl.
Počáteční seed po čas běhu kontrolujte.
Počáteční seed kontroluje, zda ten, co stáhl část torrentu taky něco odeslal. Pokud je jen jeden leecher, nelze počáteční seed aplikovat.

Pokud máte jako leecher navázáno spojení se seederem a přesto nic nestahuje, může to mít na svědomí právě počáteční seed. Neškrťte upload stahovaného torrentu a začnete stahovat.

Domů | Torrenty |