A
B
D
E
K
L
M
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Co je to pid a jak souvisí s announcí?
Co je počáteční seed?


Co je to pid a jak souvisí s announcí

PID je jednoznačný identifikátor uživatele trackeru. Najdete jej, když kliknete na torrent pravým tlačítkem a otevřete vlastnosti torrentu.

PID1.jpg

První část https://announce1.cztorrent.net/announce.php?
Druhá část https://announce.cztorrent.net/announce.php?

Announce mají všichni uživatelé CZT stejnou a odlišují se tím, co mají napsáno dále, tedy PID

https://announce1.cztorrent.net/announce.php?pid=dgjtpee7361rjhq6dttq22y4k67bm3gq a https://announce.cztorrent.net/announce.php?pid=dgjtpee7361rjhq6dttq22y4k67bm3gq.

Tento údaj nikam nepiště na forech, mohlo by dojít k zneužití.


PID2.jpg

PID je důležitý proto, aby zaznamenával všechna data, která stáhnete a odešlete. Podle toho se pak počítá ratio.

Co je počáteční seed?

Co je počáteční seed??
Počáteční Seed (Initial Seeding, Super Seeding): Metoda seedování, která snižuje zatížení prvního seedera. Při normální metodě seedování tento seeder běžně uploaduje do swarmu 150% až 200% dat obsahu torrentu než nějaký jiný peer získá kompletní kopii celého obsahu souborů torrentu a stane se dalším seederem. Při počátečním seedování tento seeder odešle každou část dat jen jednou a tak ostatní peeři si už musí tyto části sdílet jen sami mezi sebou. A tak první seeder odešle zpravidla jen 100% až 105% dat (v závislosti na hashfail). Počáteční seedování nemusí nezbytně znamenat zvýšení rychlosti uploadu nebo snížení seedovacího času. Tato funkce smí být použita jen pokud jste jediným seederem a pokud jsou ke swarmu připojeni alespoň další dva peeři. Počáteční seedování nepoužívejte, pokud máte vysokou rychlost uploadu, nebo pokud swarmu obsahuje zafirewallované peery (ti mají menší propojitelnost s ostatními peery).

Vysvětlení:
Nesporná výhoda použití Počátečního seedu je ta, že torrent je odeslán ze 100% ve chvíli kdy odešlete cca 105% velikosti dat daného torrentu. Pokud Počátetční seed nepoužijete, jsou všechny dílčí části dat odeslány až ve chvíli, kdy je odesláno kolem 120% velikosti torrentu. Tato vlastnost Počátečního seedu může někdy přispět k rychlejšímu odeslání torrentu. Použití Počátečního seedu nelze jednoznačně doporučit či naopak. Počáteční seed totiž někdy zpomaluje maximální možnou rychlost uploadování. Toto zpomalování rychlosti odesílání vede dost často k tomu, že torrent kompletně odešlete za delší dobu.

Základní podmínky použití:
1. Jste jediný seeder.
2. Existují minimálně alespoň 2 leecheři. Pokud jste pasiv, tak potřebujete minimálně 1 aktivního leechera.
3. Používat jen ve chvíli, kdy neseedujete jiný torrent (tj. ostatní torrenty jsou zastaveny)
4. Počáteční seed mít u torrentu zapnutý jen do chvíle, kdy někdo další bude mít staženo cca. 80-90% dat, potom se rychlost odesílání na torrentu zpomaluje.
5. V případě, že použití Počátečního seedu způsobuje pomalejší rychlost uploadu než je možné maximum, zvažte použití této volby.


Závěrem:
Počáteční seed není samospásný.
Počáteční seed nevyužívejte u rychlé linky, postrádá to smysl.
Počáteční seed po čas běhu kontrolujte.
Počáteční seed kontroluje, zda ten, co stáhl část torrentu taky něco odeslal. Pokud je jen jeden leecher, nelze počáteční seed aplikovat.

Pokud máte jako leecher navázáno spojení se seederem a přesto nic nestahuje, může to mít na svědomí právě počáteční seed. Neškrťte upload stahovaného torrentu a začnete stahovat.

Domů | Torrenty |